Otázky

Často kladené otázky

Proč se musím registrovat na webu KOPKY TOUR?

Zaregistrovat se na stránkách www.kopky.cz je potřeba, abyste mohli být zařazeni do soutěže o ceny v jednotlivých etapách a celkovém pořadí. A taky pro zařazení o slosování tomboly. Pokud soutěžit nechceš, není registrace potřeba.

Registrovat se stačí pouze jednou na každou akci, a to před absolvováním první etapy.

Kolikrát můžu běžet jednu etapu?

Každou etapu můžeš absolvovat kolikrát chceš. Do výsledků se Ti bude započítávat nejrychlejší čas.

Mohu se zúčastnit více etap?

Jasně, je to jen na Tobě. Po ukončení celé soutěže proběhne losování tomboly. Do losování budou zahrnuti všichni zaregistrovaní startující, včetně vítězů jednotlivých etap.

Jsou trasy jednotlivých etap nějak značené?

Ne, trasy etap nejsou značeny. Často však vedou po jinak značených cestách a pěšinách (turistické nebo cyklo trasy). Doporučujeme si trasu nastudovat, sepsat si itinerář nebo si vytisknout mapku. 

Proč musím použít aplikaci Strava?

Aplikace Strava nám umožnuje porovnat všechny účastníky jednotlivých etap. Když zaznamenáš absolvování etapy pomocí Stravy (nebo do ní následně záznam nahraješ), spáruje se Tvoje aktivita s námi vytvořeným segmentem (etapou) a my si tím ověříme, že jsi etapu řádně absolvoval/a.

Co je to aplikace Strava?

Strava je aplikace, která Ti dává možnost porovnávat své časy na odběhnutých etapách s ostatními běžci, kteří je již také absolvovali. V mobilním zařízení pro Android nebo iOS umožňuje zaznamenat Tvou aktivitu pomocí GPS. Svůj účet můžeš pak ovládat ve zmíněné mobilní aplikaci nebo přes webové rozhraní (strava.com), přes které můžeš nahrávat záznamy svých aktivit také z dalších zařízení. Pokud používáš např. chytré hodinky a jiná zařízení výrobců jako je Apple, Suunto, Garmin, Polar, můžeš jednoduše své aktivity do Stravy nechat automaticky nahrávat. Veškeré podrobnosti k této aplikaci najdeš na stránkách www.strava.com 

Co když mě Strava nezařadila do výsledků dané etapy?

Pokud se nepodaří Tvůj záznam GPS spárovat s etapou, pošli nám URL adresu příslušné etapy na Stravě na e-mail info@kopky.cz. Provedeme kontrolu správného proběhnutí dané etapy a všechny nespárované výsledky přidáme do finálních výsledků KOPY TOUR.